Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

Dakar 2021: Bisha - Wadi

Pridané 04.01.2021 15:27, autor kremo81, prečítané 5395x

Druhá etapa, tentokrát ešte väčšia porcia kilometrov, ťažšia navigácia, viac piesku. Toto všetko mali pretekári pred sebou na raňajšom štarte. Kým v prvej etape zvrátil misky váh na svoju stranu tím KTM, druhá etapa bola pre oranžových utrpením.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Celé sa to začalo hneď ráno, keď chvíľku po štarte do špeciálky mal problémy s motocyklom Matthias Walkner a stratil dobré dve hodiny zo svojho času. Včerajší víťaz to mal dnes ťažké, nakoľko navigoval ako prvý a to ho samozrejme stálo mnoho času. K tomu sa mu ešte pridali problémy so zadnou nádržou. V cieli si tak Price pripísal za dnešok 32 minútové manko na víťaza etapy.

Najrýchlejšími boli v druhej etape pretekári na Hondách. Po ich včerajšom blúdení, dnes štartovali viac vzadu, čo im dovoľovalo nasledovať stopy pretekárov pred nimi. Joan Barrada Bort svojou stíhacou jazdou nasadil latku vysoko. Nestíhal mu ani minuloročný víťaz Ricky Brabec, ktorý za ním zaostal takmer o štyri minúty. Tretí prišiel do cieľa dve minúty po Brabecovi Pablo Quintanilla na Husqvarne.

Zdroj: Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool

Fantastický výsledok si v dnešnej etape vyjazdil Števo Svitko. Rýchlou a presnou jazdou slovenský rodák vybojoval siedmu pozíciu, keď bol za Barredom o 14 minút. V celkovom poradí sa tak Svitko posunul na deviatu pozíciu. Prvé priečky patria teraz jazdcom na Hondách a to v poradí: Joan Barreda Bort a Ricky Brabec. Tretí Ross Branch jazdiaci na Yamahe zaostáva iba o 14 sekúnd za Brabecom.

Erik Vlčák v dnešnej etape obsadil 55. miesto. Celkovo je 66. a v triede Original by Motul mu patrí 15. priečka. Martin Benko bol v druhej etape o dve pozície za Vlčákom.

RedBull.sk každoročne pripravuje aj blog Števa Svitka na Dakare, tak neváhaj a kukaj aj tam: RedBull.sk/svitkonadakare